MUST-EATS AT PRAGUE’S VIETNAMESE SAPA MARKET


The best PHO. I have tasted tons of Pho, both in Vietnam and in the Czech Republic. The best Pho in Sapa is served at Pho Tung by Sony, a young chef, and his three-member team. They strictly adhere to all the rules of preparation to the point that I was hard pressed to find better Pho in Hanoi proper. The broth is clear, the tender meat falls apart, and the soup is served with tons of fresh herbs. Truly the best Pho in Sapa.


https://www.tasteofprague.com/pragueblog/must-eats-at-pragues-vietnamese-sapa-market

https://www.tasteofprague.com/pragueblog/must-eats-at-pragues-vietnamese-sapa-market

Severní Vietnam na talíři


“ Obecně jsou polévky phở klasické vietnamské snídaňové jídlo. Jde o silný vývar z morkových kostí, hovězího masa, cibule a koření. To obsahuje hlavně černý kardamom, badyán, skořici a hřebíček (vietnamské koření je od našeho v supermarketu hodně odlišné, tak si pro něj radši skočte do Sapy, ať z polévky nemáte spíš svářo :). Najdete v něm ploché nudle phở [fə], mungo výhonky, čerstvou jarní cibulku, čerstvý mladý česnek, koriandr setý a thajskou bazalku nebo perilu křovitou (a klidně obojí). Dělá se s vařeným/smaženým nebo syrovým hovězím masem (které je pak „uvařeno“ přelitím vřícího vývaru, to je chuťově nejlepší), s čerstvými chilli papričkami, nakrájenými čtvrtkami limet na dochucení a nakládaným česnekem na kyselo. Můžete ochutnat i v pražské vietnamské tržnici Sapa (doporučuju v bistru Phở Tùng) nebo v různých vietnamských restauracích/bistrech v Čechách. Kvalita i použité ingredience se budou samozřejmě lišit. „

https://www.zasadnezdrave.cz/

Mikrosvět jménem Sapa. Návštěva Malého Vietnamu v Praze


Míříme konečně za jídlem. „Sapa je vyhlášené jídelní středisko asijských dobrůtek,“ bojuje můj průvodce se svou jinak skvělou češtinou. Naším cílem je bistro Tung, kde si objednáváme tradiční vietnamskou polévku Pho.

Zdroj: https://www.idnes.cz/cestovani/po-cesku/trziste-sapa-maly-vietnam-komunita.A170413_114243_po-cesku_hig

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.